Prof. Dr. Ali Ergün

Branş: Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bulunduğu Hastane: Liv Hospital Ankara

Görüş:  1 Yorum

11 Oy

Özgeçmiş

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1984 mezunuyum. 1990′da GATA’da Kadın-Doğum uzmanı, 1992′de Yrd. Doç., 1996′da Doçent, 2004′de Profesör oldum. 1996-1998 yıllarında King’s College University, Harris Birthrigth Research Centre’da (Londra- İNGİLTERE) gebelik, yüksek riskli gebelik ve doğum öncesi tanı konularında üst ihtisas yaptım.

Bu konularla ilgili bilimsel derneklerde yönetici olarak çalışıyorum. Yabancı ve yerli dergilerde yayınlanmış ikiyüzden fazla bilimsel araştırmam, yirmiden fazla kitap bölümü yazarlığım vardır. Ayrıca ulusal ve uluslararası kongrelerde yüzden fazla davetli konuşmacı ve oturum başkanlığı ve kongre başkanlığı ve organizasyonu görevleri yaptım. Dört boyutlu ultrason, ayrıntılı ultrason ve özellikle prenatal tanı (amniosentez, CVS, kordosentez) ile ilgili ileri derecede tecrübe sahibi bir doktorum. Şimdiye kadar 100 000′den fazla ultrasonik muayene, 5000 civarında doğum ve sezaryen, binlerce jinekolojik operasyon (laparoskopi dahil), 7000 civarında da amniosentez, CVS ve kordosentez yaptım. Yapmış olduğum 5000 civarında amniosentezden sadece 1 adet düşük yapmış hastam vardır. Normalde bilindiği gibi literatürde, 200 amniosentezde 1 düşük riski vardır.

Halen Ankara Liv Hospital’de bölüm başkanı olarak çalışıyorum. Aynı zamanda muayenehanem var ve özel hastanelerin de konsültan doktoruyum. Doğum ve ameliyatlarımı bu hastanelerde de yapıyorum.

Yorum Yapın

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.